АРДА

ВТОРА ЛИГА 21.04.2019 - 17:00
Разград

Кратък Преглед

Футболистите на АРДА записаха поредна победа във Втора лига. Този път момчетата на Стамен Белчев се наложиха като гости с един на нула над втория състав на Лудогорец в среща от 25-тия кръг. Както при всяко гостуване футболистите от Кърджали бяха подкрепяни от най-верните си фенове.

Официален дебют за АРДА направи Ернест Грвала, който показа сериозно желани за игра и дори отправи няколко опасни удара към вратата на домакините. Веселин Марчев също се опита да се разпише, но неуспешно. В последната минута на първото полувреме след удар на Венцислав Христов топката срещна гредата.

След почивката кърджалийци натиснаха оборотите и след 4 минути игра, Ивайло Найденов шутира извън наказателното поле, топката обаче се отби в тялото на Венцислав Христов и влезе в мрежата на Лудогорец. До края на срещата играчите на АРДА контролираха действията на терена и съвсем логично се поздравиха с крайния успех. Малко преди края Веселин Марчев проби по крилото, центрира остро по земята, но Коконов и Осман се разминаха с топката. В самия край на двубоя домакините останаха с човек по-малко, след като червен картон получи Климентов.

След този пореден успех АРДА има актив от 50 точки и заема второ място в класирането, но третия Монтана има мач по-малко.

В следващия кръг АРДА приема Добруджа, а срещата е на 26 април от 17:00 ч., на АРЕНА АРДА.